دوره های زبان انگلیسی در هندوستان که قابلیت اخذ ویزا دارند به دو دسته تقسیم می شوند


دوره های زبان در موسسات خصوصی
دوره های زبان در دانشگاه

در این مطلب با برشماری مزایای دوره های زبان در موسسات خصوصی نسبت به دوره های زبان در دانشکده های هندوستان سعی نموده ایم گامی در جهت آگاهی زبان آموزان برداریم تا بتوانند بهترین انتخاب را برای دستیابی به اهدافشان داشته باشند. ارائه دوره های مختلف زبان در موسسات معتبر و با سابقه که از اساتید مجرب با مدرک بین المللی بهره می برند، در کنار قرار گرفتن در محیط، هزینه پایین زندگی‌ همراه با ویزای تحصیلی‌ به دانشجویان زبان، از عوامل اصلی‌ در انتخاب هند برای آموزش زبان است.

این دوره ها توسط دانشگاههای مختلفی در شهرهایی مانند بنگلور، پونا، میسور و حیدرآباد برای دانشجویان خارجی برگزار می شود. طول این دوره ها عموماً 4 ماهه، 6 ماهه، 8 ماهه یا یک ساله است که دانشجویان در انتها می توانند مدرک دیپلم / گواهینامه شرکت در این دوره ها را دریافت نمایند. هزینه شرکت در این دوره ها بسته به نوع کلاس و طول دوره از 600 دلار تا 2000 دلار می باشد.

این دوره ها همانند کلاسهای دانشگاهی به صورت تمام وقت برگزار می شود و احتمال دریافت ویزا برای این دوره ها به مراتب بیشتر از دوره های موسسات خصوصی است.

دوره های زبان در دانشکده و دانشگاههای هندوستان
  • دانشگاه پونا Pune University در شهر پونا
  • دانشگاه سیمبایسس Symbiosis University در شهر پونا
  • دانشگاه تیلاک ماهراشترا Tilak Maharashtra University در شهر پونا
  • دانشگاه زبانهای خارجی The English and Foreign Languages University در شهر حیدرآباد
  • دانشگاه جواهر JNTU University در شهر حیدرآباد
  • دانشگاه عثمانیا Osmania University در شهر حیدرآباد
  • دانشکده برینداوان Brindavan College در شهر بنگلور
  • دانشکده بین المللی Universal College در شهر بنگلور
  • دانشگاه دایاندا ساگر Dayananda Sagar در شهر بنگلور
  • دانشگاه میسور Mysore University در شهر میسور
دوره های زبان در موسسات خصوصی

این دوره ها توسط موسسات خصوصی و آموزشگاههای زبان برگزار می شود که دارای کیفیت بهتری نسبت به دوره های دانشگاهی هستند. دوره های زبان انگلیسی در آموزشگاههای خصوصی دارای تنوع زیادی می باشد و معمولاً چندین دوره کوتاه مدت دارند که طول این دوره های 4 ماه تا 1 ساله است. هزینه شرکت در این دوره ها از 800دلار تا 2000 دلار است.

این دوره ها معمولا به صورت پاره وقت (6 ساعت تا 12 در هفته) می باشد و به همین دلیل شانس صدور ویزا برای این دوره ها بسیار اندک است، ودلیل اینکه موسسات اعزام دانشجو به متقاضیان شرکت در دوره های این نوع موسسات زبان توصیه می کنند که در ابتدا با ثبت نام در دوره زبان انگلیسی در دانشگاهها ویزای هند را دریافت نمایند و پس از سفر به هند و در صورت تمایل شخصاً در موسسات خصوصی ثبت نام کنند.

خارج از مشکلات اداری این به معنی هست که شما دو بار هزینه پرداخت خواهید کرد، در مرحله اول پرداخت شهریه دانشگاه یا دانشکده هایی که متقاضيان با ثبت نام در "بعضی" از این دانشکده ها صرفاً هزينه اى كه پرداخت مى كنند بابت ويزاى 6 ماه است و از قسمت آموزشى اين مجموعه ها که از هیچ گونه استاندارد بین المللی پیروی نمی کنند عملاً بى بهره هستند و ادامه صرف هزینه دوباره و انتخاب موسسه خصوصی و پرداخت شهریه آن.

برای مثال: در شهر بنگلور هندوستان موسسات خصوصی نسبتا خوبی وجود دارند مانند Career college و Value Point ، ولی همانطور که در بالا گفتیم دریافت ویزای زبان‌ یک امتیاز ویژه برای صرفه جویی در هزینه ها می‌ باشد که این گروه از موسسات از سال ۲۰۱۰ از آن بی بهره اند و پذیرش این کالجها نزد سفارت و کنسولگریهای هند در ایران معتبر نیست و شما باید از طریق پذیرش کالج صرفا جهت دریافت ویزا اقدام کنید.

موسسه شیوه نوین رهجویان عصر دانش به عنوان تنها نماینده رسمی موسسات زبان هندوستان در ایران با استفاده از کادر مشاورین مجرب خود به صورت تضمینی ویزای شما را دریافت می کند. علاقمندان به تحصیل در دوره های کوتاه مدت ، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند.

در حال حاضر در ایران موسساتی وجود دارند که جهت گرفتن پذیرش تحصیلی یا زبان اقدام می کنند. متاسفانه این شرکت ها از نا آگاهی متقاضیان و شوق تحصیلی آنها در کشور هندوستان سوءاستفاده کرده و بعضا مبالغ هنگفتی جهت گرفتن پذیرش و خوابگاه تقاضا می کنند ولی ما روش بسیار ارزان تر و مطمئن تری را پیشنهاد می کنیم.

توجه : دانشجویان ایرانی ساکن هندوستان می توانند با پذیرش زبان به راحتی بعد از 6 ماه می توانند وارد اروپا شده و پس از گذراندن آن، مستقیما وارد دانشگاه شوند. این افراد برای دریافت ویزا به سفارت مورد نظر در همین کشور هند مراجعه می کنند، در نتیجه بسیار سریعتر و آسانتر ویزای دانشجویی دریافت می کنند. این ویزا هیچ فرقی با ویزای دانشجویی(لیسانس، فوق و دکترا) ندارد. توجه داشته باشید ویزای شنگن می باشد و به این صورت به کل اروپا دسترسی کامل دارید.