دوره های کارشناسی در هندوستان

رشته هاي علوم که همواره از استقبال بیشتري از سوي دانشجویان خارجی برخوردار بوده اند، داراي تنوع بسیار بالایی نیز می باشد.رشته هاي علوم در مقطع لیسانس سه ساله و در مقطع فوق لیسانس دو ساله می باشند ولی از نظر ارزشیابی این دوره ها معادل لیسانس چهار ساله مورد تائید وزارت علوم قرار خواهد گرفت. مقطع دکترا نیز شامل هیچ کلاس یا آزمون ورودي نمی شود و دانشجویان می توانند در هر یک از این رشته ها با خاتمه مقطع فوق لیسانس ضمن برقراري ارتباط با استاد راهنما و توافق بر سر محتواي پایان نامه به انجام پژوهش بپردازند.لازم به ذکر است که مدت این تحقیقات باید حداقل دو سال و حداکثر پنج سال باشد. یعنی دانشجو زود تر از دوسال مجاز به ارائه پایان نامه نمی باشد و بعد از پنج سال هم تنها در صورت صلاح دید استاد راهنما مجاز به ادامه پژوهش ها میباشد . در زمینه علوم شما قادر خواهید بود در هر یک از رشته هاي علوم پایه مانند کامپیوتر ،الکترونیک، ریاضیات ، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و…ویا هر یک از رشته هاي علوم انسانی مانند اقتصاد،مدیریت،روانشناسی،زبان هاي خارجی،جامعه شناسی،باستان شناسی و …. به ادامه تحصیل بپردازید . علاوه بر این ها قادر خواهید بود که در گرایش هاي تخصصی بازرگانی در تمامی مقاطع به ادامه تحصیل بپردازید . خلاصه آنکه در دانشگاههای بنگلور اکثر رشته ها ارایه میشوند چنانچه نام رشته مورد نظرتان را در جدول زیر نیافتید یا احساس میکنید اطلاعات موجود کافی نیست با تکمیل فرم مشاوره در این مورد تحقیق کنید

دوره های کارشناسی ارشد در هندوستان

تحصیل در كشور هندوستان در خیلی از شرایط از تحصیل در كشورهایی همچون مالزی و فیلیپین ممكن است كم‌هزینه‌تر تمام شود.

شهرهای مختلف، موسسات متنوع رشته‌های گوناگون این امكان را فراهم می‌نماید كه گزینه‌های مختلفی با شرایط و هزینه‌های متفاوت مطرح گردد و امكان انتخاب را برای كلیه متقاضیان بیشتر نماید. ارائه پیشنهادهای متنوع و حافظ منافع متقاضی، هنری است كه موسسه تحصیل در هندوستان ادعای آن را دارد. بدیهی است اصل غیرقابل اغماض در ارائه این گزینه‌ها، اعتبار موسسات و دانشگاههای معرفی شده و قابل ارزشیابی بودن مدارك اخذ شده از آنها توسط وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری می‌‌باشد .

هزینه تحصیل در کالجها با توجه به رشته های مختلف متفاوت هستند و هرکالج بطور جداگانه شهریه های خود را هر سال اعلام میکند. در این وب سایت ما به مرور اطلاعات مربوط به چندین دانشگاه معروف و ممتاز و مورد تایید وزارت علوم ایران را تکمیل خواهیم کرد و شهریه هر دانشگاه را برای سال تحصیلی جدید از روی وبسایت خود آن دانشگاه اعلام خواهیم کرد .

در این بخش توضیحاتی مختصر جهت دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد درهندوستان را دارند آمده کرده ایم .

شرایط عمومی جهت شرکت در کارشناسی ارشد هندوستان

جهت شرکت دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی ارشد ( همانند کارشناسی ) هیچ شرط خاصی ندارد. فقط کافیست متقاضی دارای مدرک کارشناسی در رشته ای مرتبط باشد و دانشگاه نیز در دوره مورد نظر ظرفیت داشته باشد. صدور پذیرش و ثبت نام نیز بر مبنای اولویت زمانی انجام می گیرد.