مدارک زبان برای پذیرش در دانشگاه های امریکابازگشت به صفحه دوره های زبان


سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر، چه مدارک زبانی مورد قبول می باشد؟

در فرآیند پذیرش در دانشگاه های آمریکا ، اگر زبان مادری شما انگلیسی نباشد، نمره آزمونی که باید ارائه دهید آزمون تافل (آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم) می باشد . قبولی در بسیاری از مؤسسات آموزش عالی مستلزم کسب حداقل نمره ۸۰ در آزمون تافل اینترنتی (iBT) ، حداقل نمره ۲۱۳ در آزمون تافل کامپیوتری (نوع دیگری از این آزمون که دیگر ارائه نمی شود) و یا حداقل نمره ۵۵۰ در آزمون تافل نوشتاری است. اگر تحصیلات دبیرستانی یا دانشگاهی خود را در ایالات متحده گذرانده باشید، یا از یک مؤسسه آموزشی چهارساله با مدرک معتبر فارغ التحصیل شده باشید، ممکن است بتوانید بدون نیاز به آزمون TOEFLپذیرش خود را بگیرید. اکثر دانشگاههای آمریکا IELTS را به جایTOEFL قبول می کنند، اما حتماً اول شرایط پذیرش مورد قبول را با دفتر پذیرش دانشگاه مربوطه چک کنید.

ممکن است آزمون استدلال SAT(Reasoning Test) برای متقاضیان قبولی در مقاطع کاردانی و کارشناسی لازم باشد . ولی هیچ نمره استانداردی لازم نیست و نتایج با نمرات مقطع متوسطه و سایر معیارهای پذیرش مقایسه می گردد.

هریک از مباحث آزمون های SAT(Subject Tests) ، میزان دانش فرد در رشته خاصی را مورد سنجش قرار می دهد . ممکن است متقاضیان پذیرش در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه ملزم به شرکت در یک یا چند فقره از این آزمون ها باشند.

اکثر متقاضیان مقطع تحصیلات تکمیلی باید نتایج آزمون عمومی فارغ التحصیلی GRE General و در بعضی مواقع آزمون های موضوعی GRE Subject را نیز ارائه دهند . قبولی در برخی از رشته های مقطع تحصیلات تکمیلی مستلزم کسب حداقل نمره ۴۵۰ در بخش شفاهی آزمون عمومی و قبولی در سایر رشته ها اغلب مستلزم کسب حداقل نمره ۴۲۰ در بخش های دیگر باشد . حداقل امتیاز برای پذیرش دانشگاهها متغیر است. برخی از دانشگاهها معیار سنجششان نمرات مقطع کارشناسی و سایر شرایط درخواست کننده برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد.

متقاضیان پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته های بازرگانی و حسابداری معمولاً باید در «آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت (GMAT) شرکت کنند (متقاضیان پذیرش در برخی از رشته های تحصیلی ممکن است بین شرکت در آزمون GMAT یا GRE حق انتخاب داشته باشند).

معمولا کسب حداقل امتیاز ۵۰۰ و کسب حداقل ۲۵ درصد از نمره در بخش شفاهی لازم است . ولی باز هم شرایط لازم برای پذیرش متغیر خواهد بود.