بررسی آکادمی زبان کمبریج با موسسات خصوصی و دانشکده های زبان دیگر شهر بنگلور


موقعیت مناسب

ساختمان مرکزی آکادمی زبان کمبریج واقع در مرکز محله کاماناحالی بنگلور، با آمار بیشترین‌دانشجوی خارجی در این شهر قرار دارد. ساختمان نوساز این مجموعه با بهره‌گیری از حداکثر امکانات در زمینه‌های مختلف آموزشی و استفاده از آخرین متدهای معتبر و روز دنیا، مناسب ترین فضای آموزشی را برای زبان آموزان فراهم کرده است، در صورتی که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در دسته کالجهای محلی برای پایین‌آوردن هزینه‌ها در ساختمان‌های قدیمی‌ساز واقع شده‌اند و حداقل امکانات آموزشی را ارائه می دهند.

کیفیت بالای دوره های آموزشی

با توجه به اینکه این آکادمی آزمونهای بین المللی سطوح آزاد کمبریج و همچنین دوره هایی جهت آمادگی آزمونهای بین المللی( آیلتس، تافل و ... )برگزار می کند، انجمنهای سنجش کیفیت آموزش زبانهای خارجی اتحادیه اروپا نظارت دائم بر کیفیت برگزاری این آزمون ها دارند. این آکادمی بر مبنای استاندارد جهانی ISO 9001,2008 از چنان نظم و انضباطی برخوردار است که در کمتر موسسه زبانی در هند به چشم می خورد. نظم، انضباط و تعهدی که آکادمی زبان کمبریج در ساعت، تاریخ و نحوه برگزاری کلاس ها و آزمون‌ها رعایت می کند باعث می شود که زبان آموزان بتوانند با برنامه ریزی دقیق در ابتدای دوره اهداف بلند مدت خود را پایه‌ریزی نمایند. در صورتیکه در سایر کالج ها نظم و انضباط خاصی حاکم نیست و کلاس ها به عناوین مختلفی ازجمله عدم حضور اساتید و یا به حدنصاب نرسیدن زبان آموزان کنسل می شود.

برگزاری تورهای تفریحی

از جمله دیگر امکاناتی که کالج زبان کمبریج برای زبان آموزان خود فراهم می کند، برگزاری تورهای آموزشی و تفریحی است، زیرا کالج زبان کمبریج براین باور است که زبان آموزان در محیط مفرح و شاد همواره بازدهی و عملکرد بهتری خواهند داشت.

اساتید مجرب

مدرسین کمبریج خود فارغ التحصیل دوره های تدریس از کمبریج انگلستان می باشند و همگی از یک Progress Chart یکسان زیر نظر کمبریج پیروی می کنند. اما مدرسین اغلب کالج ها اساتید مجربی نیستند و به میل شخصی خود تدریس می کنند و همین طور مشکل عمده زبان آموزان لهجه نامناسب این اساتید است که در بعضی موارد تا 50 درصد صحبت ها برای مخاطب نامفهوم است.

استاندارد بین المللی منابع

در آکادمی کمبریج هر آزمون همراه با آماده سازی و پشتیبانی منابع جامع طبق استانداردها و قوانین مراکز بین المللی برای زبان آموزان و معلمان انجام می شود. در سایرکالجها معمولاً کتاب‌ها با توجه به سلیقه اساتید موسسه و بدون در نظر گرفتن هیچ استاندارد مشخصی انتخاب می‌شوند.گاهی محتوای کتاب با طول دوره برگزار شده هیچ تناسبی نداشته و در پایان ترم نیز کتب مربوطه به اتمام نمیرسند.

صدور مدارک بین المللی

مدارک صادره از آکادمی زبان کمبریج، زیر نظر کمبریج انگلستان، در سطح بین الملل و بدون تاریخ انقضاء صادر می شود و لازم به ذکر است که بیش از 20000 مرکز دولتی، علمی، دانشگاهی و حرفه ای در سراسر جهان از نتایج این آزمونها برای ارزیابی مهارتهای ارتباطی افراد به منظور اعطای پذیرش های تحصیلی در دانشگاههای معتبر و پیشنهاد فرصت های شغلی بهتر و همچنین برای مقاصد مهاجرتی استفاده میکنند، ولی همانطور که می دانید مدارک صادر شده از اغلب کالج‌های زبان در شهرهای بنگلور، پونا، چنای و ... صرفاً مدارکی است که بابت گذراندن دوره به زبان آموزان داده می‌شود. این مدارک نه تنها در سایر کشورها بلکه در دیگر موسسات هند نیز اعتباری ندارند.

امکان دریافت ویزا

بسیاری از امتحانات زبان انگلیسی کمبریج برای ویزا در انگلستان، استرالیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا پذیرفته شده است و همچنین مدرک IELTS نیز می تواند برای ویزای انگلستان و مهاجرت استفاده شود.

زبان آموزان در آكادمى زبان كمبريج بر خلاف دانشکده های دیگر قابلیت دریافت ویزا دارند، علاوه بر اخذ ويزاى زبان 6 ماه تا یک ساله (در هر زمان از سال) در طول مدت دوره بدون پرداخت هیچ هزینه ای می توانند با همکاری دفتر موسسه شیوه نوین در بنگلور Return visa دریافت کرده و به ایران سفر کنند و یا در آخر دوره در صورت تمایل به ادامه تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه مطابق قوانین پلیس اقامت بنگلور برای تمدید و تغییر ویزا شما نیاز به نامه NOC یاNO Objection Certificate از دانشکده یا موسسه ای دارید که از طریق آن ویزا دریافت کرده اید که معمولا همه دانشکده ها به بهانه های مختلف جهت صدور آن از دانشجو حداقل مبلغ 5 تا 10000 هزار روپیه دریافت می کنند و شما شما چاره ای جز پرداخت آن را ندارید در صورتی که با آکادمی کمبریج و همایتهای دفتر موسسه شیوه نوین در هند تا آخر طول دوره شما به مشکلاتی از این دسته هرگز برخورد نخواهید کرد.

ما همیشه با شما هستیم

موسسه شیوه نوین رهجویان عصر دانش به عنوان تنها نماینده رسمی آکادمی زبان کمبریج در ایران با استفاده از کادر مشاورین مجرب خود به صورت تضمینی ویزای شما را دریافت می کند و دفتر نمایندگی این موسسه در بنگلور هندوستان با مدیریت ایرانی مقیم، در جهت کیفیت انجام الزامات قانونی دانشگاه و امور تمدید ویزا و افزایش رضایت دانشجو تاسیس شده است و همچنین در طول دوره این دفتر با برنامه ریزی و نظارتی دقیق نیازمندی‌های دانشجو را تامین می کند و دارای سرویس اسکان می باشد.

علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش زبان و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند.