چرا آکادمی زبان کمبریج را انتخاب کنیم؟

در این مطلب با برشماری مزایای آکادمی زبان کمبریج بنگلور نسبت به سایر کالج های زبان هندوستان، سعی نموده ایم گامی در جهت آگاهی زبان آموزان برداریم تا بتوانند بهترین انتخاب را برای دستیابی به اهدافشان داشته باشند.

ارائه دوره های مختلف زبان در موسسات معتبر و با سابقه که از اساتید مجرب با مدرک بین المللی بهره می برند، در کنار قرار گرفتن در محیط، هزینه پایین زندگی‌ همراه با ویزای تحصیلی‌ به دانشجویان زبان، از عوامل اصلی‌ در انتخاب هند برای آموزش زبان است.

دسته بندی کالج های زبان بنگلور

کالج های زبان شهر بنگلور را می توان به دو دسته کالج های محلی و کالج‌های بین المللی تقسیم کرد. هدف از تأسیس کالج‌های محلی، آموزش ساکنین بومی شهر بنگلور ‌است. این کالج‌ها تنها نیاز زبان‌آموزان به مکالمه‌های عامیانه را برطرف می کنند و معمولاً اساتید مجربی ندارند و مدرک آموزشی معتبری نیز ارائه نمی‌دهند. در بین آنها کالجهایی با کیفیت نسبتا خوبی وجود دارند مانند: Career college و Value Point ، ولی دریافت ویزای زبان‌ یک امتیاز ویژه برای صرفه جویی در هزینه ها می‌ باشد که این گروه از کالجها از سال ۲۰۱۰ از آن بی بهره اند و پذیرش این کالجها نزد سفارت و کنسولگریهای هند در ایران معتبر نیست.

آشنایی اولیه با آکادمی زبان کمبریج بنگلور

آکادمی زبان کمبریج در بنگلور، عضو رسمی دانشگاه کمبریج انگلستان و British Council و همچنین مورد تأیید دولت کارناتاکا می باشد. این مرکز بین المللی آموزش زبان از محبوبیت بالایی در بین زبان آموزان کشورهای مختلف دنیا از جمله ایران، بحرین، یمن، تانزانیا، ژاپن، سودان، کره، عمان، لیبی، سوریه، ترکیه و چین برخوردار است و در این کشورها دارای نمایندگی می باشد. از زمان تأسیس این کالج در سال 2005 تاکنون این آکادمی موفق به جذب و آموزش بیش از 80000 هندی و جوانان اتباع خارجی شده است. در این آکادمی افراد در تعامل با دانشجویان سراسر دنیا قرار می گیرند که این امر(محیط انگلیسی زبان) در سرعت یادگیری آنان موثر است.

آکادمی زبان کمبریج در مقایسه با دسته کالجهای محلی

موقعیت مناسب

ساختمان مرکزی آکادمی زبان کمبریج واقع در مرکز محله کاماناحالی بنگلور، با آمار بیشترین‌دانشجوی خارجی در این شهر قرار دارد. ساختمان نوساز این مجموعه با بهره‌گیری از حداکثر امکانات در زمینه‌های مختلف آموزشی و استفاده از آخرین متدهای معتبر و روز دنیا، مناسب ترین فضای آموزشی را برای زبان آموزان فراهم کرده است، در صورتی که با توجه به بررسی‌های صورت گرفته در دسته کالجهای محلی برای پایین‌آوردن هزینه‌ها در ساختمان‌های قدیمی‌ساز واقع شده‌اند و حداقل امکانات آموزشی را ارائه می دهند.


کیفیت بالای دوره های آموزشی

با توجه به اینکه این آکادمی آزمونهای بین المللی سطوح آزاد کمبریج و همچنین دوره هایی جهت آمادگی آزمونهای بین المللی( آیلتس، تافل و ... )برگزار می کند، انجمنهای سنجش کیفیت آموزش زبانهای خارجی اتحادیه اروپا نظارت دائم بر کیفیت برگزاری این آزمون ها دارند. این آکادمی بر مبنای استاندارد جهانی ISO 9001,2008 از چنان نظم و انضباطی برخوردار است که در کمتر موسسه زبانی در هند به چشم می خورد. نظم، انضباط و تعهدی که آکادمی زبان کمبریج در ساعت، تاریخ و نحوه برگزاری کلاس ها و آزمون‌ها رعایت می کند باعث می شود که زبان آموزان بتوانند با برنامه ریزی دقیق در ابتدای دوره اهداف بلند مدت خود را پایه‌ریزی نمایند. در صورتیکه در سایر کالج ها نظم و انضباط خاصی حاکم نیست و کلاس ها به عناوین مختلفی ازجمله عدم حضور اساتید و یا به حدنصاب نرسیدن زبان آموزان کنسل می شود.


برگزاری تورهای تفریحی

از جمله دیگر امکاناتی که کالج زبان کمبریج برای زبان آموزان خود فراهم می کند، برگزاری تورهای آموزشی و تفریحی است، زیرا کالج زبان کمبریج براین باور است که زبان آموزان در محیط مفرح و شاد همواره بازدهی و عملکرد بهتری خواهند داشت.


اساتید مجرب

مدرسین کمبریج خود فارغ التحصیل دوره های تدریس از کمبریج انگلستان می باشند و همگی از یک Progress Chart یکسان زیر نظر کمبریج پیروی می کنند. اما مدرسین اغلب کالج ها اساتید مجربی نیستند و به میل شخصی خود تدریس می کنند و همین طور مشکل عمده زبان آموزان لهجه نامناسب این اساتید است که در بعضی موارد تا 50 درصد صحبت ها برای مخاطب نامفهوم است.


استاندارد بین المللی منابع

در آکادمی کمبریج هر آزمون همراه با آماده سازی و پشتیبانی منابع جامع طبق استانداردها و قوانین مراکز بین المللی برای زبان آموزان و معلمان انجام می شود. در سایرکالجها معمولاً کتاب‌ها با توجه به سلیقه اساتید موسسه و بدون در نظر گرفتن هیچ استاندارد مشخصی انتخاب می‌شوند.گاهی محتوای کتاب با طول دوره برگزار شده هیچ تناسبی نداشته و در پایان ترم نیز کتب مربوطه به اتمام نمیرسند.


صدور مدارک بین المللی

مدارک صادره از آکادمی زبان کمبریج، زیر نظر کمبریج انگلستان، در سطح بین الملل و بدون تاریخ انقضاء صادر می شود و لازم به ذکر است که بیش از 20000 مرکز دولتی، علمی، دانشگاهی و حرفه ای در سراسر جهان از نتایج این آزمونها برای ارزیابی مهارتهای ارتباطی افراد به منظور اعطای پذیرش های تحصیلی در دانشگاههای معتبر و پیشنهاد فرصت های شغلی بهتر و همچنین برای مقاصد مهاجرتی استفاده میکنند، ولی همانطور که می دانید مدارک صادر شده از اغلب کالج‌های زبان در شهرهای بنگلور، پونا، چنای و ... صرفاً مدارکی است که بابت گذراندن دوره به زبان آموزان داده می‌شود. این مدارک نه تنها در سایر کشورها بلکه در دیگر موسسات هند نیز اعتباری ندارند.


امکان دریافت ویزا

بسیاری از امتحانات زبان انگلیسی کمبریج برای ویزا در انگلستان، استرالیا، ایالات متحده آمریکا و کانادا پذیرفته شده است و همچنین IELTS نیز می تواند برای ویزای انگلستان و مهاجرت استفاده شود.

نكته ديگرى كه مى توان به آن اشاره نمود موضوع ويزاى زبان اين كالج ها مى باشد، سفارت هندوستان در ايران حدوداً برای پذيرش 3 كالج زبان در بنگلور ويزاى زبان صادر مى نمايد كه آكادمى زبان كمبريج يكى از آنهاست، و دو كالج ديگر بريندوان و داياناندا ساغر، كه هر دو اين كالجها صرفاً دوره مبتدى آموزش زبان را در طى مدت 6 ماه با هزينه اى در حدود 1400تا 1700 دلار برگزار مى نمايند و متقاضيان با ثبت نام در اين كالجها صرفاً هزينه اى كه پرداخت مى كنند بابت ويزاى 6 ماه اين كالجهاست و از قسمت آموزشى اين مجموعه ها که از هیچ گونه استاندارد بین المللی پیروی نمی کنند عملاً بى بهره هستند.

در صورتى كه زبان آموزان در آكادمى زبان كمبريج، می توانند علاوه بر اخذ ويزاى زبان 6

ماه تا یک ساله (در هر زمان از سال) ، از کیفیت بالای کلاسها و دوره های آموزشی، اساتید مجرب، مدارک بین المللی با استاندارد دانشگاه کمبریج انگلستان و همچنین تورهای تفریحی بهره مند گردند.

در پایان

تجربه ثابت کرده که اخذ ویزای دانشجویی برای دوره های زبان بهترین راه حل براى آن دسته از دانشجويانى است كه قصد دارند زبان خود را تقویت کنند و در کنار آن از نزديك با امكانات دانشگاهها و هزینه های آنها ، محيط زندگی و فرهنگ مردم هند آشنا شوند.


موسسه شیوه نوین رهجویان عصر دانش افتخار این را دارد که با استفاده از کادر مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی هند، از طریق دفاتر این موسسه در ایران و هند همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند.