ساراسواتی جویس


ساراسواتی در سال 1941 متولد شد و به طور پیوسته تحت هدایت پدرش K. Pattabhi Jois قرار داشت. او یوگا را از پدرش آموخت و اولین دختری بود که درکالج زبان سانسکریت در میسور تحصیل کرد. از سال 1975 کلاس های آموزشی خود را آغاز کرد. در سال 1986 او یک انقلاب در یوگا و در میسور ایجاد کرد. او اولین زنی بود که آموزش زنان و مردان را با هم بنا نهاد.

برای ساراسواتی، یوگا همواره تاثیر عمده ای بر زندگی او داشته است. در سن بیست و دو سالگی مادر او سقوط کرد و واقعا بیمار و در بیمارستان بستری شد. ساراسواتی به طور طبیعی در تمام مسئولیت های خانوادگی قرار گرفت. او باید از مادر و همچنین برادر کوچکتر خود مراقبت می کرد.

در سن بیست و شش ازدواج و پس از آن به(نزدیک به کلکته) Jamshedpurبه همراه شوهرخود نقل مکان کرد، شوهر او مشغول کار و سفر به دور هند بود، او یک دختر به نام شامی در سال 1969 و شارات در سال 1971 به دنیا آورد.

پس از بازگشت به میسور در سال 1971 او شروع به تدریس یوگا به صورت منظم کرد. او در سال 1975 شروع به تدریس در قسمت پشت معبد Venkateshwara در Vantikopal کرد. او بیست و پنج روپیه در ماه دریافت می کرد و یک معلم یوگا در آن روزها مانند پاک کننده ها و جاروکشهای ماشین آلات محوطه معبد دریافت میکرد. اما ساراسواتی کار خود را با عشق ادامه داد . برای یازده سال او تنها به خانم ها آموزش می داد، اما پس از آن در سال 1986 او شروع به آموزش زنان و مردان به طور مختلط کرد. ساراسواتی اهمیتی به انتقادات نداد و تصمیم به آموزش یوگا در بهترین حالت را داشت.

در سال 1984 او خانه خود را در Gokulam ساخت و شروع به تدریس مردمان خارج از محله خود کرد. در حال حاضر هر روز صبح او حضور مداوم در شالا از 5 صبح دارد. 9.30 هر روز پس از کمک به پدر به مدت دو ساعت ونیم از 8-9:30کلاس خود را آغازمی کند.

اجازه دهید با گوش دادن به قلبتان زندگی شما را راهنمایی کند.

اجازه دهید همه چیز در زمان خود انجام شود . یک گیاه و درخت نیاز به زمان مناسب تحت شرایط مناسب برای رشد دارد. چرا باید ما انسان ها متفاوت باشیم؟

خدا یا الهه، خارج از شما نیست. یاد بگیرید به درون خود گوش دهید و یک انرژی جدید در درون خود کشف کنید.

مردان قوی تر از زنان از لحاظ جسمی هستند، اما زنان یوگایی با استعداد تر ...زن بودن. مادر و سرپرست خانوار بودن مسئولیت مهمی است، انرژی ما در برابر این مسائل هدایت می شود و تمرین یوگا به ما شجاعت می دهد با آغوش باز این تغییرات را بپذیریم. ساراسواتی کلاس های خود را در میسور برگزار می کند.

دوشنبه تا جمعه 5:30-8:00 و شنبه 6:30 برای جزئیات و ثبت نام، ارسال یک نامه یا تماس با شماره زیر بین 9 صبح تا 12 ظهرو یا 4 و 8 شب به زمان هند.