هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل


روزگاری بود که شما می توانستید هتلی را در مقصد مورد نظر خو،د بر اساس تعداد ستاره های آن انتخاب کنید. اما امروز این کار به این سادگی امکان پذیر نیست. منابع و وبسایت های مختلف، نظرات مختلفی در مورد آنچه که 4 ستاره، 3 ستاره یا 2 ستاره خوانده می شود دارند؛ ضمن اینکه استانداردها نیز از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. با فرض اینکه یک هتل 5 ستاره از هتلی 4 ستاره بهتر است، ممکن است صاحب اتاق کوچکی در یک هتل بزرگ شوید که اتاق های غذاخوری مجلل و مرکز تجاری دارد که شما هیچ وقت از آنها استفاده نخواهید کرد. همچنین با فرض اینکه یک هتل 4 ستاره از هتلی 3 ستاره بهتر است، احتمال دارد هتلی در مرکز شهر نصیبتان شود که سر وصدای زندگی شبانه و هزینه های گزاف پارک ماشین را به شما تحمیل کند. علاوه بر اینها، امروزه تعداد بسیار زیادی از هتل ها تجربیات خاص محلی را نیز ارائه می دهند که در تعداد ستاره های آنها در نظر گرفته نشده است، چرا که تعداد ستاره ها بیشتر بر ویژگی های فیزیکی و امکانات رفاهی هتل ها متمرکز است.

برای پیدا کردن بهترین مکان مناسب خودتان، به چیزی فراتر از تعداد ستاره های هتل فکر کنید و هتلی را انتخاب کنید که با هدف شما از سفرتان سازگارتر باشد. در اینجا نگاهی می اندازیم به هفت فاکتور مهم که پیش از رزرو هتل باید آنها را مد نظر داشته باشید.

1- موقعیت قرارگیری‎‏

‏آیا شما به هتلی نیاز دارید که امکان دسترسی پیاده به یک مکان خاص مانند ساحل یا یک مرکز عمومی حمل و نقل را امکان پذیر کند یا اینکه شما در طول سفر خود رانندگی می کنید؟ برای یک سفر شهری که شما پیاده به گردش و تفریح می پردازید، به احتمال زیاد انتخاب شما مرکز شهر خواهد بود. اما اگر شما ماشین شخصی دارید و هر روز رانندگی می کنید احتمالا خوشحال تر خواهید شد اگر در متلی در حومه ی شهر با دسترسی آسان به بزرگراه اقامت کرده و ماشین خود را پشت در اتاقتان پارک کنید.

نکته تریپ ادوایزر: تریپ ادوایزر کار شما را برای پیدا کردن هتل در مکان درست آسان کرده است. وقتی که برای پیدا کردن هتلی سرچ می کنید، می توانید نتایج را با توجه به همسایگی ها یا نزدیکی به جاذبه های مهم محدود کنید. در صفحه ی مخصوص به هتل های مقصد، نقشه ای از موقعیت قرارگیری هتل ها در آن شهر وجود دارد که می تواند با توجه به مسائلی مانند قیمت، سبک، برند و امکانات رفاهی فیلتر شده و نتایج نهایی را به شما نشان دهد. نقشه ای جداگانه برای هر هتل نیز در نظر گرفته شده و به شما این امکان را می دهد که پیش از رزرو هتل خود در تریپ ادوایزر دوباره موقعیت قرارگیری آن را در شهر بررسی کنید. ‏

2- فضا

در مسافرت چه مدت زمانی را در هتل سپری می کنید؟ آیا استفاده ی شما از هتل به دوش گرفتن و خوابیدن محدود می شود یا هتل مقر اصلی سفر شما است؟ هر قدر که مدت زمان بیشتری را به همراه افراد بیشتری در اتاق خود بگذرانید به فضای بیشتری نیاز خواهید داشت. به یاد داشته باشید که کلید یک تعطیلات خانوادگی شاد، انتخاب اقامتگاهی است که فضای نشیمنی مجزا از فضای خواب ارائه دهد که نمونه ی چنین فضایی را می توانید در سوئیت یک هتل یا در املاکی با یک یا دو اتاق خواب و حتی یک آشپزخانه ی کامل بیابید.

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

‏ 3- تخت خواب ها

‏‏‏به چه تعداد تخت و در چه ابعادی نیاز دارید تا همه بتوانند به راحتی به استراحت بپردازند؟ ابعاد تخت ها و مدل چیدمان آنها مخصوصا زمانی که با کودکان به سفر می روید می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد. از آنجاییکه در هتل ها، وجود تخت هایی مناسب نوزادان و کودکان (rollaways and cribs) ضمانت شده نیست، بنابراین بهتر است یا سراغ هتلی بروید که چنین ضمانتی به شما می دهد (5 ستاره) یا اینکه اتاقی را انتخاب کنید که حتی اگر چنین امکاناتی را در اختیار شما قرار نداد باز هم بتوانید به راحتی در آن به استراحت بپردازید (برای مثال هتل هایی که از تخت هایی با سایز ملکه Queen-sized استفاده می کنند).

نکته تریپ ادوایزر: وقتی شما در تریپ ادوایزر به رزرو هتل خود می پردازید، می توانید به جزئیات اتاق مانند تخت خواب ها و امکانات رفاهی آن دسترسی پیدا کنید، حتی اغلب تصویری از نوع اتاق انتخابی شما نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

‏‎‏ 4- امکانات رفاهی

شما نمی توانید از قیمت اتاق یک هتل اطلاع پیدا کنید مگر اینکه بدانید به چه امکانات رفاهی نیاز دارید و کدامیک از آنها را هتل به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد. صبحانه، WiFi و پارکینگ رایگان به چه میزان برای شما مهم هستند؟ در یک هتل 3 ستاره معمولا این امکانات رایگان هستند اما در یک هتل 4 ستاره می توانند به راحتی روزانه 50 دلار خرج اضافه بر روی دست شما بگذارند! آیا شما هتلی می خواهید که استخر و مرکز تناسب اندام داشته باشد؟ مایکروویو یا یخچال کوچک چطور؟ آیا شما به سرویس اتاق یا تکنولوژی خاصی برای کارتان نیاز دارید؟ بهتر است قبل از رزرو هتل، از تمام اینها اطلاع کسب کنید و بفهمید کدامیک از آنها رایگان هستند و هزینه ی خدمات غیر رایگان چقدر است.

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

5- سایز هتل

اغلب شما در یک مهمانخانه کوچک و مستقل یا یک هتل «تخت و صبحانه» رنگ و بوی محلی بیشتری نسبت به هتل های بزرگ زنجیره ای می یابید. از طرفی دیگر، هر چه یک مکان بزرگ تر باشد، مانند یک تفرجگاه بزرگ ساحلی یا اسکی، امکانات بیشتری را برای خوشحال و راضی نگه داشتن همه ی افراد ارائه می دهد، همچنین نوع اتاق های آن از تنوع بیشتری برخوردار اند، بنابراین می توانید مطمئن باشید که به فضا و تخت مورد نیاز خود خواهید رسید. در چنین حالتی امکان بهره مندی از امکانات هتل نیز در بازه ی طولانی تری امکان پذیر است چرا که در هتل های بزرگ خدمات زودتر آغاز به کار کرده و دیرتر نیز تعطیل می کنند.

‏نکته تریپ ادوایزر: فراتر از توصیفات معمول راجع به اتاق ها، شما می توانید راجع به جزئیات امکانات هتل و تعداد اتاق های آن نیز در بخش «امکانات رفاهی» اطلاع کسب کنید. شما همچنین می توانید نتایج جست و جوی خود را بر اساس امکانات خاصی محدود و فیلتر کنید.

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

‏ 6- محیطی سرزنده

بعضی از هتل ها محلاتی برای معاشرت هستند. در این مکان ها که اغلب طراحی های خاص و ویژه ای نیز دارند، لابی به مکانی برای دیدن و دیده شدن تبدیل می شود. حتی املاک بزرگ می توانند رنگی محلی گرفته و به عنوان مکانی برای ملاقات، شام یا نوشیدنی مورد استفاده قرار گیرند.

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

هوشمندانه ترین راه برای انتخاب هتل

7- سیاست کنسلی Cancellation Policy

آیا احتمال اینکه سفر شما کنسل شود یا بخواهید هتل خود را تغییر دهید وجود دارد؟ اگر اینطور است، حتما به این نکته دقت کنید که چند روز یا چند ساعت قبل از رسیدن به هتل می توانید بدون پرداخت جریمه رزرو خود را کنسل کنید. بعضی از هتل های موجود در شهر و حومه به شما مهلتی 72 ساعته یا حتی تا 6 بعدازظهر شب رسیدن به هتل می دهند تا بتوانید رزرو خود را بدون پرداخت جریمه کنسل کنید. اما در مقاصد گردشگری مخصوصا اقامتگاه های جزایر کوچک، جریمه ی کنسلی حتی شامل ماه ها قبل از سفر نیز می شود.

نکته تریپ ادوایزر: تریپ ادوایزر اطلاعات کنسلی هتل مورد نظر را نیز در اختیار شما قرار می دهد. پس از اینکه عملیات رزرو را با موفقیت به پایان رساندید، امیل تاییدیه ای دریافت می کنید. در این ایمیل جزئیات مربوط به نحوه ی تغییر در رزرو شما ذکر شده است. تمام این اطلاعات همچنین در قسمت رزرو (booking) پروفایل شما موجود است. ‏