Birla Institute of Techlogy and Science, Pilani

Birla Institute of Techlogy and Science, Pilani

دانشگاه علوم و تکنولوژی بیرلا ،پیلانی –حیدر آباد

(Birla instituted of technology and science ,Pilani -hyderabad campus)

مؤسسه تکنولوژی بیرلا واقع در پیلانی – حیدر آباد (یا به اختصار BPHC,BITS) یک موسسه فنی و علمی برای تحصیلات عالیه واقع در حیدر آباد – هندوستان است.

BITS در سال 2008 شروع به کار کرد و اولین دسته دانشجویان در سال 2012 فارغ التحصیل شدند. BITS هیچ سهمیه ای مبتنی بر دولت را برای اخذ پذیرش پیاده سازی نمی کند. همچنین این دانشگاه هیچ گونه سهمیه بندی مبتنی بر مذهب را پذیرا نمی باشد.

تاریخچه:

دانشگاه BITS به عنوان یک دانشگاه متوسط توسط “بشری بیرلا” (Shri Ghansh Yam Das Birla) در سال 1929 تأسیس شد .در طول جنگ جهانی دوم دولت هندوستان مرکز آموزش فنی برای تأمین خدمات دفاعی و صنعتی را در Pilaru تأسیس کرد. در پایان جنگ در سال 1964 ، این مرکز به دانشگاه مهندسی برق و مکانیک تبدیل شد .در سال 1964 ، دانشکده های هنر ، بازرگانی ، مهندسی ، بازرگانی و علوم به این مؤسسه اضافه شدند و به دانشگاه تکنولوژی و علوم بیرلا تبدیل شد.

در این دوره آغاز به کار (به خصوص در سال( 1970-1964) ،BITS از طرف بنیاد فرد (FORD FOUNDATION) و MIT پشتیبانی شد.

BITS از سال 2000 شروع به گسترش در داخل و خارج از هندوستان کرد. دانشگاههای جدید در دبی ، امارات متحده عربی (2000 و گوا-هند (2004) تأسیس شدند . دانشگاه BITS در حیدر آباد در تاریخ 27 آوریل 2007 با حضور وزیر کشور آغاز به کار کرد و در سال 2008 به عنوان نهاد عملکردی شناخته شد .این دانشگاه همچنین در بنگلور احداث و گسترش داده شد.

توسعه:

دانشگاه BITS حیدر آباد ، در حال حاضر دارای 10 مرکز به منظور تحقیق و توسعه در رشته های دارویی ، مکانیک کامپیوتر و مهندسی ساخت و ساز می باشد.

از بین تمام این مراکز ، دانشگاه حیدر آباد مسئول گسترش رشته مهندسی ارتباطات و الکترونیک است و این به دلیل وجود استعدادهای قابل توجه در این دانشگاه می باشد . از سال 2005 ورود به این دانشگاه سیاست پذیرش دانشجویان برتر در سطح ملی و بین المللی را داراست.

سیستم دوگانه:

علاوه بر برنامه های یکپارچه مدرک درجه یک ، دانشگاه BITS ، چشم انداز دوگانه را به دانشجویان رده B ارائه می دهد .سیستم مدرک دوگانه در واقع در دو رشته می باشد . یکی در رشته علوم و دیگری در رشته مهندسی .

افراد زیر سن قانونی برای امور مالی:

BITS حیدر آباد ، همچنین یک برنامه جدید برای دانشجویان به غیر از رشته اقتصاد که به دنبال دوره های مربوط به امور مالی ، تحت نظارت وزارت اقتصاد و دارایی هستند را ارائه می دهد.

پروژه های تحقیق و توسعه:

این کالج پروژه های تحقیق و بررسی بسیاری را در بخش های مختلف خود دارد. این پروژه ها در غالب پژوهش های مشاوره ، پروژه های تحت حمایت یا فقط تحقیق و توسعه مستقل هستند. برخی از همکاری ها عبارتند از پژوهش های نظام مهندسی و علمی (DST-SEARCH) ، کمیسیون کمک به دانشگاه (UGC) ، برنامه های ملی برای سیستم میکرو و هوشمند (NPMASS) و غیره. بودجه برای این پروژه ها به چند کرور هم می رسد. نقطه اوج برخی از این پژوهش ها به اعطای اختراع ثبت شده برای استادان منجر شده است.

دانشگاه در RAJIV RAHADARI

(SH1,HYDERABAD,KARMINAGAR,RAMAGUNDAM-HIGHWAY)

در نزدیکی ایستگاه نیروی هوایی HAKIMPET ، در فاصله 5 کیلومتری جاده کمربندی SHAMIRPET ، در حیدرآباد واقع شده است. دانشگاه در یک فضای بی سر و صدا با منظره عالی در بین جنگل های شهری و دریاچه SHAMEERPET قرار گرفته است. فضای دانشگاه نزدیک به 200 هکتار در مجاورت موسساتی مانند ، پارک دانش (ICICI) و دانشگاه حقوق (NALSAR) و پارک زیستی (SP BIOTECH PARK) گسترش یافته است.

فضایی بیش از 220 هکتار شامل کتابخانه ، سالن اجتماعات و آزمایشگاه های علوم مهندسی می باشد. در مقابل بلوک علمی باغ سنگ است که الهام بخش نام مجله دانشگاه است به نام بر روی سنگ ها.

مدیریت:

این موسسه به عنوان یک دانشگاه نامگذاری شده است و مخالف دانشگاههای جداگانه است. فارغ التحصیلان مدارک خود را از دانشگاه BITS –PILANI ، به عنوان تنها دانشگاه مادر دریافت می کنند.

با این حال با توجه به بیشتر جنبه ها ، دانشگاه حیدر آباد مستقل است. به عنوان مثال هیئت علمی و مدیریت خود را دارد و به طور کامل از برنامه های ارائه شده توسط دانشگاه مادر مانند سیستم عملی مدارس و سیستم نمره دهی پیروی می کند.