Amrita University - دردانشگاه آمريتا

Amrita University

دردانشگاه آمريتا

آمريتا يکی ازاولين مؤسسه های آموزشی و تحقيقاتی است که توسط وزارت آموزش و پرورش هند در رتبه بندی "آيوی ليگ" (نام گروهی از دانشگاه های قديمی و نامور ايالات متحده امريکا که باهم اتحاديه دارند) قرار داده شده است.

اين دانشگاه معتبر توسط انجمن ارزيابی ملی با درجه ممتاز و پيوسته به عنوان يک مؤسسه پر آوازه از نظر بين المللی شناخته شده است. دانشگاه آمريتا که متشکل از چندين کالج است، به همت شخصی نوعدوست و مشهور به نام خانم " سری ماتا امريتاناندامايی دوی" تأسيس شده است.

اهداف اين دانشگاه ايجاد محيطی است که در آن آموزش سخت آکادميک ريشه در پيشنيه معنوی وفرهنگی هند دارد.

آمریتا پانزده مرکز دانشگاهی در پنج شهر کویمباتر، امریتاپوری، کوچین، بنگلور و میسور دارد و 150 دستور کار جهت اخذ مدارک دانشگاهی از قبیل مهندسی، کار و کسب، پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری، طب سنتی هند( مشتمل بر داروهای گیاهی)، بیوتکنولوژی، علم و هنر، آموزش، ارتباطات، روزنامه نگاری و خدمات اجتماعی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری را ارائه می کند.

آمریتا تقریباً 18000 دانشجو و 1750 استاد دانشگاه دارد که 600 نفر از آنها دارای مدرک دکتری هستند، همچنین نسبت هیأت علمی به دانشجو 1 به 10 است. این دانشگاه یکی از بهترین های کشور به ویژه در بین دانشگاه های خصوصی است.

ویژگی ارزشمند دانشگاه آمریتا، اهمیتی است که به ایجاد تغییرات در همه قشرهای جامعه می دهد. به همین دلیل، دانشگاه تاکید زیادی روی تحقیق و پیشرفت تکنولوژی ابداعی و نو آوری دارد.

Amrita University

آمریتا مرتباً در همکاری با بسیاری از مؤسسه ها و سازمان های بین المللی و ملی ، در زمینه هایی از قبیل : فناوری هاپتیک(قابلیت های لمسی در ابزارهای هوشمند) ، نانو تکنولوژی، انرژی، علوم بهداشت و درمان، پزشکی مولکولی، نانو تکنولوژی پزشکی، بیوتکنولوژی،علوم زیستی (زیست شناسی، پزشکی، انسان شناسی، بوم شناسی) ،فناوری برنامه های کاربردی کامپیوتری و شبکه های بیسیمی، مهندسی، تکنولوژی آموزشی تخصص یافته است.

آمریتا مرتباً با آزمایشگاه های بزرگ ، سردمدارهای صنعتی و دفاتر نمایندگی هایی همچون :

MHRD,TIFAC,DST,ICMR, MOES, DST, ISRO, DRDO, DBT, DIT, Microsoft, Hewleett Packard, Media Lab Asia, Infosys, MDS pharma, Biocon

وغیره همکاری دارد.

این دانشگاه ابتکاراتی را مبنی بر همکاری بین المللی با بیش از 75 نهاد برجسته جهانی در ایالات متحده امریکا، اروپا، استرالیا و ژاپن در تعامل و تبادلات اطلاعات و مقالات و پروژه های تحقیقاتی استادان و دانش پژوهان بین قاره ای بنا گذاشته است.

چرا دانشگاه آمریتا را انتخاب کنیم؟

مأموریت دانشگاه آمریتا، فراهم کردن آموزشی مبتنی بر پایه های ارزشی و هویت بخشیدن به نسل جوان از طریق یک سیستم یادگیری مناسب است به طوری که بیشترین تلاش آن، دست یابی به پیشرفت و موفقیت در زندگی با علاقه ای وافر جهت یاری رساندن به جامعه تطبیق یافته که هر کدام مکمل دیگری است. بنابراین فعالیت های دانشگاه براساس درک و فهم عمیق از فرهنگ و ارزشها است. این آموزش، با نظریه آموزشی رئیس دانشگاه همخوانی دارد بدین مفهوم:

آموزش برای دوران زندگی است ( چگونه زیستن) نه فقط آموزش برای کسب معاش

دانشگاه آمریتا به وسیله خانم " سری ماتا امریتا ناندامایی دری " نوعدوست نامی که ریاست دانشگاه را نیز بر عهده دارد، بنیان نهاده شده است از آنجا که او و زندگی اش را وقف متعالی ساختن بشریت کرده از روی مهربانی با نام amma شناخته شده است.

این دانشگاه در ماه نوامبر سال 1994 به عنوان یک موسسه آموزش تکنولوژی با ظرفیت 120 دانشجو و 13 استاد در دهکده اتیمادای در بخشی از شهر کویمباتور به نام " تامیل نادا" شروع به کار کرد.

امروزه آمریتا به عنوان یکی از پر شتاب ترین مرکز دانشگاهی رو به پیشرفت آموزش عالی هند شناخته شده است.

اداره مرکزی دانشگاه در شهر کویمباتور، بیش از پنج حوزه دانشگاهی را در سه ایالت مختلف هند، گسترش داده است. نزدیک به 18000 دانشجو و بیش از 1700 نیروی استاد دانشگاه دارد. این دانشگاه بیش از 195 دستور کار برای تربیت لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری دارد، پانزده دانشکده سازنده در رشته های مهندسی، بهداشت و درمان پزشکی، دندان پزشکی، ارتباطات تکنولوژی نانو و خدمات اجتماعی دارد. تحقیق و پژوهش همچنین فعالانه در این زمینه ها ترویج داده شده است.

منظومه دانشگاه آمریتا مطابق با بهترین دانشگاه های بین المللی رسمی اخذ اعتبار کرده و با بهترین زیرسازی سازمانی مرتباً برنامه آموزشی و مواد دروس به روز شده خود را همسو با نیازهای صنعت، هنر، همراه با رضایت در روابط حقوقی و تشریک مساعی، شایستگی علمی خود را با دورنمای جهانی بیمه می کند.

دانشگاه همسطح با مراکز آموزشی نمونه و برتر هند رتبه بندی شده و تحت هدایت و رهبری خانم amma به سمت هر چه توانمند تر شدن پیش می رود. از آنجاییکه amma به خاطر فعالیت های خیریه ای که در سرتاسر کشور و جهان بنیان نهاده، شخصیتی شناخته شده است، سبب اعتبار این دانشگاه است.

اخیراً آمریتا در سطح جهانی رتبه یک دانشگاه های خصوصی را کسب کرده است(2015-2016) بار دیگر از طریق ارزیابی ملی و شورای اعتبار بخشی مفتخر به کسب درجه A شده است.

Amrita University

Amma همچنین بیش از 50 مدرسه متوسطه عالی را در ایالت های متعدد هند مدیریت می کند و سعی در حمایت و پشتیابی این موسسات آموزشی دارد. با پرورش دادن استعداد بالقوه افرادی که دارای ارزش های متعالی هستند. در این موسسات، آموزش با سنت ها و خصلت های فرهنگی آن کشور وفق داده خواهد شد.

زمانی swami Vivekananda اظهار کرده بود " ما آموزشی را می طلبیم که به واسطه آن شخصیت ( منش) شکل بگیرد و قدرت و توانایی ذهن در آن افزایش یابد " در دانشگاه آمریتا ما به نوبه خود سهمی در به وقوع پیوستن این اتفاق خواهیم داشت.

تهیه جا ( مسکن):

انتقال دانشجویان از نظر تهیه جا در محوطه دانشکده از شرایط مطلوب برخوردار است. آمریتا، دارای اتاق های مهمان و خوابگاه شبانه روزی قابل دسترس می باشد.

لطفاً درباره انتخاب محل سکنی ما را مطلع سازید تا توسط دانشکده تغییر داده شود. تسهیلات شبانه روزی مجزا برای دختران و پسران مهیا شده است.

از دانشجویان خارجی انتظار می رود در طول مدت تحصیل در خانه مهمان یا شبانه روزی اقامت کنند. به دانشجویان اجازه داده نمی شود که در هتل ها و خانه های اجاره ای چه به تنهایی چه به صورت گروهی زندگی کنند.

غذا:

ما در تمام دانشکده ها غذاهای گیاهخواری متنوع و لذیذ را سرو می کنیم. برای غذاهای غیر گیاهی شما می توانید به بیرون از دانشکده بروید. دانشجویان اختیار دارند در سالن های غذاخوری، فروشگاه ها یا رستوران هایی که نزدیک شبانه روزی واقع شده اند، غذا بخورند.

قوانین و آیین نامه ها:

پذیرش، انتقالی و تغییر، تست

پذیرش، منوط به تصدیق و تأیید اطلاعات مندرج در اسناد و مدارک داوطلبان می باشد. اگر مورد اختلافی ( خلاف واقعیت ) ملاحظه شود، حتی اگر زمانی از پذیرش گذشته باشد، مدیریت حق ابطال پذیرش را دارد. چنین تصمیمی قطعی و غیر قابل فسخ خواهد بود.

پذیرش داده شده به داوطلبی که موقتاً به یک برنامه آموزشی راه داده شد، همچنان فسخ شده باقی می ماند، اگر داوطلب اصل مدارک مربوط به پذیرش ( از قبیل ریز نمرات، گواهی انتقال، گواهی مهاجرت و گواهی حسن رفتار ) را به متصدی مربوطه پذیرش قبل از تاریخ مقرر ارائه ندهد.

به دانشجوی خارجی که برای رشته تحصیلی خاص پذیرفته شده، اجازه داده نخواهد شد که متعاقباً ( بعداً) تغییر رشته بدهد. انتقال یا جابه جایی از یک موسسه آموزشی به دیگری در منظومه دانشگاه آمریتا، اجازه داده نخواهد شد، مگر در موارد استثنایی، ریاست دانشگاه ممکن است به دلیل موجود بودن رشته تحصیلی، قوانین واجد شرایط و مجوز، مقامات دانشگاه اجازه بدهد.

بر عهده داوطلبان است که ثابت کنند آیا دارای شایستگی لازمه برای پذیرش هستند یا نه.

حداقل نمرات مربوط به امتحان مقدماتی که در این دوره به دست آمده در نظر گرفته می شود تا اینکه نمرات به دست آمده در دروس مشخص شود.

انضباط:

از دانشجوهای خارجی انتظار داریم، همه قوانین دانشگاه را رعایت کنند.

آیین نامه رفتاری، علاوه بر دانشجویان هندی، برای دانشجویان خارجی نیز قابل اجراست.

سیگار کشیدن و مصرف مسکرات الکلی چه داخل و چه بیرون از دانشکده نقض شدید قوانین انضباطی تلقی خواهد شد. هر عملی داخل دانشکده که منجر به خشونت یا مخل آرامش فضای آموزشی در دانشگاه باشد، تحمل نخواهد شد. دانشجویان قانون شکنی که مقصر شناخته شوند، اخراج شده و بدون هیچ گونه هزینه برای دانشگاه به کشورشان برگردانده خواهند شد.

با فعالیت های ضد ملی، ضد اجتماعی، سوء رفتار، خشونت و فعالیت های ضد اخلاق مربوط به دانشجویان بین المللی مطابق با قوانین ایالتی و مرکزی که در حال اجرا هستند، برخورد خواهد شد. دانشگاه آمریتا هیچ مسئولیتی را در قبال اعمال جنایی یا غیر جنایی دانشجویان خارجی چه داخل دانشکده چه بیرون دانشکده، به عهده نخواهد گرفت.

آمریتا، نافرمانی و خشونت را در هر شکلی در دانشکده ها تحمل نخواهد کرد. ما شدیداً تابع حکم دادگاه عالی کشور و خواهان فرو نشاندن نا آرامی در موسسات آموزشی خواهیم بود.

اخراج بلا درنگ از دانشگاه کمترین تنبیه برای هر نوع سرکشی گزارش شده، خواهد بود.

فرآیند آزمون، نمره دهی و اخذ مدرک تحصیلی برای دانشجویان خارجی همانند دانشجویان هند خواهد بود.