آزمون BEC مخفف (Business English Certificates ) برای دانشجوياني طراحي شده اند كه براي اشتغال به تجارت در سطح بين المللي نياز به معلومات خاصي از زبان انگليسي دارند

توانايي داوطلبان را در مورد ارتباط موثر در محيط هاي تجاري بدون نياز به اطلاعات تخصصي مي آزمايد.

براي دانشجوياني طراحي شده اند كه براي اشتغال به تجارت در سطح بين المللي نياز به معلومات خاصي از زبان انگليسي دارند.

چهار جنبه از مهارت هاي زباني را ارزيابي مي كنند: شنيدن، خواندن، مكالمه و نوشتن.

از تمرين هايي مبتني بر فعاليت هاي تجاري روزانه براي آزمودن توانايي داوطلبان در استفاده از فعاليت هاي مختلف زباني و ساختاري در زمينه تجارت استفاده مي شود.

چرا آزمون BEC را انتخاب کنیم؟

در هر شغلی و در هر رتبه ای در سر تا سر جهان، داشتن آگاهی كامل در خصوص دانش زبانی بیش از بیش در موفقیت افراد به خصوص کسانی که در حوزه های کسب و کار و تجارت فعالیت دارند، تاثیر بسزایی دارد.آزمون BEC دانشگاه كمبريج این فرصت را برای تمامی افراد ایجاد نموده تا با اخذ نمودن آن به سطح زبانی ایده آلي در حوزه کسب و کار و تجارت برسند که مورد تائید سازمانهای پژوهشي در انگلستان، سازمان جهانی بهداشت غذایی ،دانشگاهها، سازمان ZTE و ... وهمچنین کمپانی های معتبری همچون Dell ، مایکروسافت ، IBM ، NOKIAو Burberry وتوياتا و آديداس و بانک جهانی و ... این مدرک را به عنوان یک مدرک معتبر و به عنوان يكي از شرایط لازم ورود به این شرکت و سازمانها می دانند.این مدرک همچنین به عنوان یکی از قوی ترین و تاثیر گذار ترین مدارک در جهان میتواند شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه خصوصا در رشته هایی مانند بازرگانی بازاریابی تجارت اقتصاد و غیره را برای اخذ کنندگان این مدرک فراهم کند. زبان آموزان میتوانند با شركت در دوره روش آزمون آمادگي لازم را براي اخذ اين مدرك كسب نمايند.

حداقل شروط ورود

نمره کل BEC مقدماتی و یا برتر و یا پیشرفته در یک جلسه حداقل ۱۰ می باشد .

در دوره‌هاي آمادگي آزمون BEC، با تمركز بر روي متون تجاري و فضاي حاكم بر شركت‌هاي تجاري انگليسي زبان، جلسات و موضوعات از اين دست شبيه‌سازي شده تا متقاضي با واژگان و اصطلاحات كاربردي در زمينه‌هاي زير آشنا شود:

 • انواع شركت‌ها و ساختار‌هاي سازماني
 • بازاريابي و تحقيقات بازار
 • مهندسي تبليغات
 • تئوري اقتصاد خرد و كلان
 • صنعت بانكداري و بيمه
 • اصول حسابداري و حسابرسي
 • گردشگري و فرهنگ عامه
 • مديريت تعارض و استرس
 • مديريت و برنامه‌ريزي استراتژيك
 • مديريت زنجيره تامين
 • مديريت منابع انساني
 • بررسي و ارزش‌گذاري برند‌ها
 • مباني صادرات، واردات و گمركات
 • برنامه‌ريزي و روش‌هاي توليد
 • سيستم‌هاي مديريت اطلاعات
 • اثر فرهنگ بر تجارت بين‌الملل

آزمون BEC در سه سطح مختلف عرضه مي شوند.

 • BEC Preliminary (B1)
 • BEC Vantage (B2)
 • BEC Higher (C1)

گواهی انگلیسی تجاری : مقدماتی

( BEC Preliminary)

گواهی انگلیسی تجاری مجموعه ای از سه امتحان است BEC مقدماتی ، BEC برتر ، BEC پیشرفته ) که برای آزمودن زبان انگلیسی مورد استفاده در تجارت طراحی شده است . این آزمون ها برای بزرگسالان ( ۱۶ و بالاتر ) که در حال آماده شدن برای شغلی هستند یا در حال حاضر مشغول کارند مناسب است .

محتویات آزمون

امتحان خواندن و نوشتن ( ۳۰: ۱ ساعت )

در قسمت خواندن ۷ مورد به این شرح وجود دارد : چهار گزینه ای ، مطابقت دادن ، درست/ غلط/ اشاره نشده . چهار گزینه ای برای پر کردن جای خالی و پر کردن ترکیب . بخش Reading شامل ۲۵% از کل نمره است .

در بخش Writing ، دو بخش وجود دارد که هر دو اجباری هستند . شرکت کنندگان در آزمون یک مکالمه فرضی در یک کمپانی (۴۰ – 30 کلمه) و یک مکالمه تجاری بر اساس یک Reading شامل ۶۰ تا ۸۰کلمه می نویسند . بخش Writing 25% کل نمره است .

آزمون) listening ( تقریبا ۴۰ دقیقه )

در بخش listening 4 بخش وجود دارد . به این شرح : چهار گزینه ای ، پر کردن جای خالی و پر کردن ترکیب . متن های به کار رفته شده صحبت های یک و دو نفره هستند که شامل مصاحبه ، بحث ، صحبت تلفنی و پیغام می شوند . بخش listening 25 % کل نمره است .

آزمون) Speaking ( تقریبا ۱۲ دقیقه )

بخش Speaking توسط دو ممتحن برگزار می شوند و داوطلبان به صورت دو نفری امتحان می دهند . وقتی تعداد داوطلبان زوج نباشد ، آخرین گروه سه نفری خواهد بود .

در این بخش سه قسمت وجود دارد که هر داوطلب به سؤالات پاسخ داده و یک ارائه کوتاه دارد که حدود ۱ دقیقه طول می کشد و سپس به بخش گروهی وارد می شود . بخش Speaking 25% کل نمره است .

نتایج آزمون BEC

دارک به صورت ۲ نمره قبولی ارائه می شوند- قبول شده با شایستگی و قبول شده -که بر اساس ارقام کلی ارائه شده در بخش قبل است . به همه داوطلبان شرحی داده می شود که نشان دهنده عملکرد آنها در هر یک از بخشهای آزمون است . این شرح بر خلاف مقیاس های عالی ، خوب ، مرزی، ضعیف است و نشان دهنده عملکرد داوطلب در هر بخش است . برای هر بخش قبولی و ردی وجود ندارد پس قبولی کلی در آزمون نیازمند نمره خاصی در هر بخش نیست .

| تاریخ شروع نمایشگاههای بین المللی هند در تلگرام شیوه نوین |

آکادمی زبان کمبریج در بنگلور، علاوه بر دوره‌های زبان عادی، دوره‌های تخصصی نیز برگزار می‌نماید. دوره‌های تخصصی برای مدیران، متخصصان، پزشکان و سایر حرفه‌ها از جمله این دوره‌هاست. کلاس‌های آمادگی برای آزمون‌های بین‌المللی نیز، از جمله سرویس‌هایی است که این آکادمی به متقاضیان خود پیشنهاد می‌کند.

برای بسیاری، شرکت در دوره های آکادمی زبان کمبریج هند علاوه بر زبان آموزی، فرصتی برای تفریح در یک کشور تازه، آشنایی با سایر فرهنگ‌ها، گذراندن تعطیلات تابستان و آشنایی با دانشگاه‌ها و فرصت‌های کاری است. ضمن آنکه شرکت کنندگان در این دوره‌ها، فرصت این را خواهند داشت تا انگلیسی را در محیط بیاموزند و به شکل عملی آن را در جامعه تمرین و تجربه کنند. همچنین این دوره ها مناسب افرادی است که در آینده قصد تحصیل در رشته های دانشگاهی در کشورهائی را دارند که انگلیسی زبان اصلی آنهاست.

بنا بر اخبار منتشر شده از QS - World University Ranking رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2015-2016 به قرار زیر است: دانشگاه تکنولوژی ماساچوست (MIT) مقام اول و دانشگاه هاروارد مقام دوم را از دانشگاه کمبریج ربوده و دانشگاه کمبریج در این رتبه بندی در مقام سوم قرار دارد. همچنین دانشگاه Stanford در مقام چهارم و دانشگاه California Institute of Technology - Caltech در مقام پنجم قرار دارد.