آزمون CAE یا Certificate in Advanced English توسط دانشگاه کمبریج انگلستان از سال 1991 و به طور متوسط 3 الی 4 بار در هر ماه در 1200 مرکز در 113 کشور مختلف جهان (و ایران) برگزار گشته و می شود.


با داشتن مدرک CAE می توانید نشان دهید که سطح زبان شما بسیار بالا است. بیش از ۶۰۰۰ موسسه آموزشی در سراسر دنیا با داشتن این مدرک زبان انگلیسی شما را تایید می کنند. هر چند این مدرک برای کسب ویزا و یا تحصیل در استرالیا و یا انگلیس نمی تواند جای آیلتس را بگیرد اما در برخی مواقع توسط سازمان های مهاجرتی و تحصیلی پذیرفته می شود.

در صورت موفقیت در آزمون CAE، مدرکی از سوی دانشگاه کمبریج انگلستان به شما اعطاء می گردد که تاریخ انقضاء نداشته و مادام العمر ارزشمند می باشد.

مدرک CAE مورد قبول 2800 دانشگاه، سازمان، مؤسسه و شرکت در 67 کشور جهان جهت تحصیل و کار می باشد.

برای شرکت در آزمون CAE، الزامی برای شرکت و قبولی در آزمون FCE وجود ندارد.

به گفته دانشگاه کمبریج آزمون CAE نشان طلایی Badge of Excellence شما در زبان انگلیسی است.

منابع آزمون CAE

همیشه بهترین گزینه برای پیدا کردن منابع سایت خود آزمون است. برای منابع CAE کتاب های زیر معرفی شده اند:

  • Cambridge Advanced Trainer
  • Compact Advanced
  • Objective Advanced
  • Complete Advanced
  • Common Mistakes at CAE

فرمت آزمون CAE

آزمون CAE پنج ساعت طول می کشد و شامل پنج بخش است: گفت و شنود، درک مطلب، نگارش و کاربرد زبان.

بخش خواندن و درک مطلب

توانایی شما را در درک متون مکتوب انگلیسی ارزیابی می کند. شما در این بخش چهار نوع متن که از منابع مختلفی مانند کتابها، مجله ها و روزنامه ها استخراج شده اند می خوانید. شما باید سوالاتی را پاسخ دهید که در مورد ایده های کلی متن هستند و همچنین باید ایده ها و نگرش ها را تشخیص دهید. شما می بایست ظرف مدت یک ساعت و پانزده دقیقه به پنجاه سوال پاسخ دهید. در امتحان ۴ مهارت مورد سنجش قرار می گیرد :

  • Reading and use of English۸ قسمت ۵۶ سوال و ۹۰ دقیقه زمان
  • Writing۲ قسمت – ۹۰ دقیقه
  • Listening۴ قسمت – ۳۰ سوال – ۴۰ دقیقه
  • ng۴ بخش – ۱۵ دقیقه

نگارش

در بخش نگارش شما باید نشان دهید که توانایی نوشتن مطالب معنادار، منظم، منسجم و صحیح را دارید. در این بخش دو سوال وجود دارد:

سوال اول بر توانایی شما در فهمیدن و ترکیب اطلاعات تاکید می کند. شما باید اطلاعات را از چندین منبع مانند آگهی ها، یادداشت ها و مقالات جمع آوری نموده و با ترکیب اطلاعات جمع آوری شده یک یا چندین نوشته را خلق نمائید. این بخش ممکن است شامل نامه های رسمی و غیر رسمی، مقالات و گزارشات نیز باشد.

در بخش دوم از شما خواسته می شود با استفاده از دانش و تجارب خودتان مطلبی را در مورد موضوع داده شده به نگارش درآورید. شما باید هر دو قسمت بخش نگارش را در مدت زمان دو ساعت تکمیل نمائید و هر یک از نوشته های شما باید تقریباً ۲۵۰ واژه را در بر داشته باشد. کاربرد زبان: بخش کاربرد زبان دامنه واژگان ،گرامر، املاء، علامت گذاری و همچنین تواناییشما در شناخت و خلق نوشته های منسجم را ارزیابی می کنند. شما می بایست جملات یا متونی را با کلمات، عبارت صحیح ، علائم نگارش کامل یا تصحیح نمائید. مدت زمان این بخش یک ساعت و سی دقیقه است.

شنود:

بخش شنیداری توانایی شما را در درک مکالمات انگلیسی در موقعیت های آکادمیک یا اجتماعی ارزیابی می کند. در این بخش از شما خواسته می شود به متون متنوعی مانند مصاحبه ها، سخنرانی ها و مکالمات گوش دهید و سپس به سوالاتی در مورد اطلاعات خاصی که در آن متون شنیده شده و همچنین در مورد هدف و نگرش متکلمان پاسخ دهید.این بخش شامل چهل سوال است که تقریباً چهل و پنج دقیقه طول می کشد.

گفت

: بخش گفت نیازمند گفت و گو در موقعیت های متفاوت آکادمیک و اجتماعی است. این بخش معمولاً ۱۵ دقیقه طول می کشد. در این بخش داوطلب دیگری نیز شما را همراهی خواهد کرد.

خش اول مصاحبه عمومی ممتحن و تک تک شرکت کنندگان خواهد بود و در بخش دوم شرکت کننده دیگر باید سخنرانی کوتاهی را ارائه دهد. تصاویری در اختیار شما قرار داده می شود که می بایست به مدت یک دقیقه در باره آنها صحبت کنید. شما همچنین باید به داوطلب دیگر گوش دهید و در مورد نظرات او اظهار نظر کنید. بخش سوم بخش حل مشکلات است که شما باید با داوطلب دیگر صحبت کنید و گزارش مکالمات را به ممتحن اعلام نمائید و سوال آخر یک بحث کوتاه مرتبط با بخش قبلی است. نمره: هر یک از این پنج بخش بیست درصد نمره کل را تشکیل می دهند.

نمره های در آزمون CAE به صورت (A, B, C) pass و نمره های (D ,E, U ) Fail می باشند. همه مهارت ها در آزمون به یک میزان اهمیت دارند و نمره کل میانگین هر ۴ نمره می باشد.

| آشنایی بیشتر با امکانات و خدمات متفاوت شیوه نوین در تلگرام |

معمولا آزمون CAE معادل نمره ۷-۸ آیلتس و ۱۱۰-۱۲۰ تافل اینترنتی می باشد.


برای بسیاری، شرکت در دوره های آکادمی زبان کمبریج هند علاوه بر زبان آموزی، فرصتی برای تفریح در یک کشور تازه، آشنایی با سایر فرهنگ‌ها، گذراندن تعطیلات تابستان و آشنایی با دانشگاه‌ها و فرصت‌های کاری است. ضمن آنکه شرکت کنندگان در این دوره‌ها، فرصت این را خواهند داشت تا انگلیسی را در محیط بیاموزند و به شکل عملی آن را در جامعه تمرین و تجربه کنند. همچنین این دوره ها مناسب افرادی است که در آینده قصد تحصیل در رشته های دانشگاهی در کشورهائی را دارند که انگلیسی زبان اصلی آنهاست.

موسسه شیوه نوین با مجوز وزارت علوم مأموريت خود را ارائه و گسترش دوره های آموزشی برای گروه های سنی مختلف، توليد و انتشار منابع آموزشی، برگزاری آزمون های بين المللی و دوره های تخصصی، ارائه خدمات جانبی مبتنی بر استانداردهای روز دنيا و متناسب با نيازهای جامعه تعريف می نمايد.