KET مخفف عبارت ( Key English Test )، اولین آزمون دانشگاه کمبریج و برابر با سطح A2 مرجع مشترک زبانهای اروپا (CEFR) می باشد که توانایی مکا لمه و نگارش روزمره شما را در سطح پایه و مقدماتی مورد ارزیابی قرار میدهد.


در صورتی می توانید در آزمون KET شرکت کنید که:

  • مهارتهای پایه زبان را آموخته اید.
  • می توانید متون ساده را درک کنید.
  • در موقعیت های ساده روزمره صحبت کنید.

هر مهارت 25 درصد کل نمره را شامل می شود

دو نوع آزمون KET برگزار می شود. نوع اول ویژه بزرگسالان و نوع دوم KET ویژه مدارس می باشد.

هر دو آزمون از یک قالب و درجه سختی سوال پیروی می کنند و تنها تفاوتشان در این است که در آزمون مربوط به مدارس، محتوا و نوع موضوع های مورد آزمون با توجه به سن، علایق و تجارب دانش آموزان انتخاب شده است.

اگرچه KET آزمون ساده ای است ولی به شما کمک خواهد کرد تا سریعتر ضعف و قوت زبان انگلیسی خود را در یابید. مدت آزمون 1 ساعت و 50 دقیقه می باشد و هر چهار مهارت را در بر میگیرد.

اين امتحان شامل سه قسمت خواندن و نوشتن، شنيداری و گفتاری است، كه قسمت خواندن و نوشتن 50% كل نمره را تشكيل می دهد. در حالي كه بخش های شنيداری و گفتاری هر كدام 25% نمره كل را شامل مي شوند.

زمون اول: Reading & Writing مدت زمان 1 ساعت 10 دقيقه

متون Reading شامل متن های كوتاه كه ممكن است درباره علائم اجتماعی عمومی (توالت عمومی، آب غيرقابل آشاميدن و زمين خيس است و ...) و مقالات غيرتخصصی عمومي باشد. آزمون دهندگان بايد توانایي شان را در به كارگيری استراتژی هایی برای درک متون نشان دهند. براي قسمت Writing زبان آموزان بايد بتوانند كارهای متفاوتی مانند پر كردن جاهای خالی در متن، پر كردن فرم و نوشتن يادداشت كوتاه را انجام دهند.

آزمون دوم: امتحان Listening مدت زمان 25 دقيقه

زبان آموزان بايد توانایی شان را در درک آنچه كه می شنوند با جواب به سوالات نشان دهند.

آزمون سوم: امتحان Speaking مدت زمان 8 الي 10 دقيقه

زبان آموزان به صورت دو نفره تست Speaking را انجام مي دهند. در اين قسمت از آزمون مهارت های زباني و توانایی تعامل آنها با استفاده از زبان انگليسي مورد ارزيابي قرار مي گيرد ، دانش آموزان با يكديگر صحبت مي كنند و در اين ميان ممتحن چندين سئوال شخصي از آنها مي پرسد.

اين امتحان شش بار در سال، در تاريخ های از پيش تعيين شده در ماه هاي مارس، می، ژوئن (دو بار)، نوامبر و دسامبر اجرا مي شود. امتحان KET معمولاً در مراكز رسمی امتحانات دانشگاه كمبريج اجرا می‌شود. كه بيش از 2400 مركز رسمي در بيش از 130 كشور وجود دارد.

نتيجه امتحان KET با چهار نمره Fail , Narrow Pass, Pass, Pass with Merit اعلام مي گردد. آخرين نمره ای كه زبان آموز در امتحان KET دريافت می كند مجموع نمراتش در چهار مهارت ذكر شده مي باشد. پنج يا شش هفته پس از امتحان تمامي زبان اموزان كارنامه ای كه نمرات آنها را منعكس و نموداری كه نشانگر عملكرد زبان آموز در هر بخش از آزمون مي باشد را دريافت مي كند.

| همه چیز در رابطه با دوره های زبان در تلگرام شیوه نوین |

آکادمی زبان کمبریج در بنگلور هندوستان طیف گسترده ای از منابع مانند فیلم ها، رسانه های اجتماعی و بازی برای کمک و بهبود زبان انگلیسی زبان آموزان به طور موثر عرضه می کند و با ارائه منابع آموزشی و مدارک بین المللی در جهت توسعه حرفه ای زبان انگلیسی، آموزش را با ارزش، موثر و لذت بخش می نماید.

کلاسهای آکادمی زبان کمبریج در بنگلور هند دارای وضعیت هوای مطلوب، WIFI، پروژکتور و کلاس های صوتی و تصویری با صندلی کافی برای 15 زبان آموز در هر کلاس درس مجهز شده است.