PET مخفف عبارت (Preliminary English Test) ،دومين آزمون دانشگاه کمبريج و مطابق با سطح B1 مرجع مشترک زبان های اروپا (CEFR) می باشد.

آزمون PET هر ساله در بیش از ۸۰ کشور و با شرکت ۷۰۰۰۰ داوطلب برگزار می گردد و اين آزمون توانايي شما را در سطح متوسطه در حيطه هايی همچون درک مطلب مقالات و کتاب های ساده، نامه های شخصی ساده و نت برداری در جلسات را مورد ارزيابی قرار می دهد.

داوطلبانی که بتوانند این آزمون را با موفقیت سپری کنند افتخار دریافت مدرک معتبر دانشگاه کمبریج را خواهند داشت. این مدرک مورد پذیرش کارفرمایان در بسیاری از کشورها است و دانشگاههای کشورهای مختلف نیز این مدرک را بعنوان معیاری برای توانایی های ابتدایی انگلیسی زبان آموزان می پذیرند. تمامی داوطلبین کارنامه ای را دریافت خواهند نمود که نتایج هر سه مهارت بصورت کامل در آن نشان داده شده است.

این آزمون نه تنها هر چهار مهارت زبان انگلیسی – درک مطلب ، نگارش ، گفت ، شنود بلکه دستور زبان، واژگان و کاربرد آنها را نیز در موقعیت های واقعی زندگی می سنجد. بنابراین این مدرک نشان دهنده مهارت های کاربردی فرد، توانایی او در شغلهای مدیریتی و اداری و همچنین بسیاری از صنایع مانند صنعت توریست است.

این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی 5 روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود.

آزمون PET سه بخش دارد.

آزمون PET شامل سه دفترچه Reading and Writing, Listening و Speaking می باشد. نمره آزمون های Reading و Writing مجموعاً ۵۰% نمره آزمون نهائی در حالیکه آزمون های Speaking و Listening هر کدام ۲۵% نمره آزمون را شامل می شود.

آزمون اول: Reading & Writing ( مدت زمان ۱ ساعت ۳۰ دقیقه

Reading

میزان توانائی درک اطلاعات از علائم و مقالات عمومی داوطلبین در این آزمون سنجیده می شود. داوطلبین توانائی خود را در استخراج اطلاعات از متون کوتاه به همراه درک نظر نویسنده و تأثیر آنها روی خوانندگان جامعه هدف مورد ارزیابی قرار می دند.

Writing

داوطلبین باید قادر باشند تا موقعیت ها ، نظرات و رویداد ها را شرح داده و بنویسند.

آزمون دوم: Listening ( مدت زمان ۳۰ دقیقه

داوطبین توانائیشان را در استخراج اطلاعات از مکالمات ضبط شده با سطح دشواری متفاوت نشان می دهند.

آزمون سوم : Speaking (مدت زمان حدود ۱۱ دقیقه

این آزمون به صورت دو نفره اجرا می شود. دو آزمون گیرنده بیان شفاهی داوطلبین، که باید قادر به درک و پاسخ صحیح باشند، را مورد ارزیابی قرار می دهند.

نحوه ارزیابی داوطلبان در آزمون PET

داوطلبینی که در این آزمون نمره ای بین ۹۰-۱۰۰ بگیرند نشانگر سطح B2 ، داوطلبینی که نمره بین ۸۵-۸۹ بگیرند نشانگر سطح B1 ، داوطلبینی که نمره ۷۰-۸۴ بگیرند نشانه سطح B1 اما با درجه کمتری میباشند و داوطلبینی که نمره آنها بین ۴۵-۶۹ میباشد دارای سطح A2 میباشند. لازم به ذکر است که داوطلبینی که نمره آنها در آزمون PET دانشگاه کمبریج پایین تر از نمره ۴۴ میباشد مدرکی دریافت نمیکنند و مردود محسوب میشوند.

برای آزمون PET چهار نوع نتیجه اعلام می شود

 • Pass with Merit
 • Pass
 • Narrow Pass
 • Fail

نمره نهائی که داوطلب در آزمون PET دریافت می کند مجموع نمرات کسب شده در تمامی مفاد امتحانی می باشد. پنج یا شش هفته پس از امتحان، کلیه داوطلبین کارنامه ای را که نشان گر کلیه نتایج آزمون به همراه جدولی که حاوی عملکرد داوطلبین در هر یک از مفاد امتحان است، دریافت می کنند و گواهی نامه های افراد قبول شده حدوداً ۱۰ هفته پس از امتحان آماده است.

در نهایت می توانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون PET در وبسایت دانشگاه کمبریج سری بزنید.

چرا مدرک PET بگیریم؟

آزمون PTE

این آزمون برای سنجش موفقیت افراد در یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده است و به 2 شیوه برگزار می شود .

(Academic) PTE آکادمیک

این فرمت از آزمون برای ورود به دانشگاههای درجه یک بریتانیا و آمریکا مورد قبول می باشد. نتیجه این آزمون طی 5 روز کاری از تاریخ امتحان مشخص می شود. زمان این آزمون در مجموع 3 ساعت می باشد که در چهار قسمت زیر تقسیم می گردد:

 • Speaking and writing:77-93 Min
 • Reading :32-41 Min
 • Break :10 Min (Optional)
 • Listening:45-57 Min

در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در این آزمون می بایست به کشور امارات یا مالزی و یا بنگلور هندوستان سفر کنید و در تنها مرکز آزمون کمبریج در شهر بنگلور امتحان دهید.

 • اعتباری بین المللی _ دومین مدرک رسمی دانشگاه کمبریج انگلستان می باشد.
 • اعتباری همیشه ماندگار _ اعتبار این مدرک lifetime بوده یعنی تا آخر عمرتان معتبر بوده و تاریخ انقضا ندارد.
 • هزینه پایین _ هزینه آن نسبت به آزمون های بین المللی دیگر به مراتب پایین تر است.
 • قابل ارائه به دانشگاه ها برای ادامه تحصیل
 • قابل ارائه به سفارت خانه ها جهت امر مهاجرتی و ویزای کار جایگزین آزمون IELTS
 • برگزاری دوره های سودمند و حرفه ای _ دوره های آمادگی با کیفیتی بسیار بالا در آکادمی دیاکو برگزار می گردد.
 • ثبت نام آسان_ به راحتی این آزمون را می توانید در آکادمی دیاکو ثبت نام نموده و در ساختمان فرشته آزمون برگزار می گردد.
 • مورد تائید بیش از 11000 کارفرما، دانشگاه ها و ارگان های دولتی در سراسر جهان
 • PET بعنوان یک مدرک بین المللی به دانش انگلیسی شما اعتبار جهانی می بخشد.

| پاسخ به بسیاری از پرسشهای متداول شما در تلگرام شیوه نوین |


با این که سرویس اصلی آکادمی کمبریج آموزش زبان است، ولی برگزاری تورهای تفریحی، ورزشی و ... از خدمات جانبی این آکادمی می باشد و همچنین نماینده رسمی آکادمی زبان کمبریج در ایران (موسسه شیوه نوین رهجویان عصر دانش) در زمینه خدمات مشاوره، اخذ پذیرش و ویزا و دفتر نمایندگی این موسسه در شهر بنگلور خدمات بعد از ورود شما را به عهده می گیرد.

موسسه شیوه نوین رهجویان عصر دانش افتخار این را دارد که با استفاده از کادر مشاورین مجرب خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی هند با بهترین شرایط، از طریق دفاتر این موسسه در ایران و هند همراه و یار شما باشد. علاقمندان به تحصیل در دوره های دبیرستان، کالج و دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی می توانند از خدمات اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی این موسسه استفاده نمایند.